800 703 048
Darmowa infolinia
 

Ogrzewacze pojemnościowe, mimo niewątpliwych zalet, posiadają też wiele wad. Ogrzewacze Dafi zostały zaprojektowane w celu wyeliminowania większości z nich, przy zachowaniu zalet bojlerów.

 

Konstruując przepływowe ogrzewacze Dafi przyświecała nam idea taniego, powszechnie dostępnego urządzenia, które podgrzewa tylko taką ilość wody, jakiej potrzebujemy w danym momencie. Wyeliminowanie zbiornika i metalowych elementów w konstrukcji znacznie podnosi trwałość konstrukcji, która jest odporna na korozję i wpływ kamienia.  Podgrzewanie metodą przepływową pozwala również na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji, które generuje głównie konieczność utrzymania określonej temperatury w zbiorniku.

 

Zapoznaj się z najważniejszymi zaletami ogrzewaczy Dafi:

Ogrzewacze Dafi Bojlery - ogrzewacze pojemnościowe
Moc
3,7 kW - 11kW 1-14 kW
AWARYJNOŚĆ
SPORADYCZNA Prosta konstrukcja, 3 lata gwarancji. Tanie i łatwe w wymianie elementy grzejne. Duży dostęp do serwisu i części zamiennych. ZALEŻNIE OD MODELU I PRODUCENTA Im bardziej skomplikowane, tym większa szansa na awarię. Grzałka traci skuteczność w miarę osadzania się kamienia wewnątrz zbiornika. Drogie i zazwyczaj mało opłacalne naprawy.
CZAS NA OGRZANIE WODY
KRÓTKI Woda jest podgrzewana natychmiast po odkręceniu pokrętła DŁUGI Czas podgrzewania wody do temp 45oC dla 80 L bojlera o mocy 2kW to około 132 minuty. Im większy model, tym czas jest dłuższy.
INSTALACJA
PROSTA Konieczność podłączenia tylko jednej rury z zimną wodą. SKOMPLIKOWANA Konieczność podłączenia dwóch rur z wodą.
GABARYTY
MAŁE Kompaktowe wymiary i nowoczesny design sprawiają, że ogrzewacze dobrze komponują się z każdym pomieszczeniem. Łatwe z zabudowie – waga ok. 1 kg. DUŻE I BARDZO DUŻE Częsta konieczność montażu w osobnym pomieszczeniu. Waga – od 30 do nawet 300 kg.
STRATY CIEPŁA
MINIMALNE Woda jest podgrzewana bezpośrednio w punkcie poboru. Nie traci ciepła płynąc w rurach. DUŻE Energia jest zużywana na podgrzanie wody oraz utrzymanie określonej temperatury. Woda traci ciepło płynąc przez rury.
CENA
150-200 zł 400 – 4000 zł
BEZPIECZEŃSTWO
DUŻE Nie ma żadnego ryzyka rozwoju bakterii wewnątrz ogrzewacza, zastosowanie tworzyw sztucznych do budowy eliminuje ryzyko korozji UMIARKOWANE Ryzyko rozwoju bakterii Legionella wewnątrz zbiornika. Możliwość wystąpienia korozji i rozszczelnienia metalowego zbiornika. Korozja grzałki zmniejsza skuteczność działania.
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
WYSOKA Klasa energetyczna A NISKA/ŚREDNIA Klasa energetyczna B,C
Masz pytania? Zadzwoń do nas i porozmawiaj z jednym z naszych konsultantów lub wyślij maila.
800 703 048
info@formaster.com