-
Dlaczego powinienem zamontować ogrzewacz przepływowy zamiast bojlera?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacz przepływowy zużywa prąd wyłącznie wtedy, gdy podgrzewa wodę. Nie posiada zbiornika na wodę, dzięki czemu nie musi marnować energii do utrzymania określonej temperatury. Również przeciętny czas użycia ogrzewacza przepływowego jest znacznie krótszy niż klasycznego ogrzewacza pojemnościowego, co pozwala na duże oszczędności energii elektrycznej. Ogrzewacze Dafi mają małe gabaryty, dzięki czemu można je montować w miejscach, gdzie nie mieści się klasyczny bojler.
-
Jaki typ ogrzewacza najlepiej zastosować do zlewozmywaka i umywalki?
Rozwiń/Zwiń
Jeśli nie zależy nam na własnej baterii, najodpowiedniejszym wyborem będzie ogrzewacz nadumywalkowy, który jest sprzedawany od razu z baterią i wylewką. W przypadku, gdy chcemy użyć baterii montowanej na zlewie, dobrym wyborem będzie ogrzewacz podumywalkowy i jego odpowiednik z zabezpieczeniem ciśnieniowym.
-
Jaki ogrzewacz najlepiej sprawdzi się przy prysznicu?
Rozwiń/Zwiń
Z racji odporności na bryzgi i klasy ochrony IPX5, najlepiej sprawdzi się ogrzewacz podumywalkowy ciśnieniowy o zakresie mocy od 7,3 kW(dla 230V) do 11 kW (400V).
-
Czy ogrzewacz można montować w kabinie prysznicowej?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacz jest odporny na parę , wilgoć i bryzgi, jednak nie może zostać narażony na bezpośredni kontakt z wodą. Zaleca się montaż ogrzewacza tuż przy kabinie natryskowej.
-
Dlaczego część ogrzewaczy jest oznaczona jako 230V a reszta 400V?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacze o mniejszych mocach są jednofazowe i pracują przy napięciu 230V. W przypadku mocniejszych modeli – konieczne będzie podpięcie do tzw. przewodu siłowego o napięciu 400V. Są to ogrzewacze dwufazowe.
-
Jakiej mocy ogrzewacz najlepiej sprawdzi się w kuchni? (zmywanie naczyń, mycie rąk)
Rozwiń/Zwiń
Najwłaściwszym wyborem będzie ogrzewacz o mocy 4,5 kW do 5,5 kW, który zapewni odpowiednio dużo ciepłej wody do mycia naczyń.
-
Czy można podgrzewać wodę jednocześnie w dwóch punktach?
Rozwiń/Zwiń
W przypadku okazjonalnego użycia (np. dwie małe umywalki), jest taka możliwość. Maksymalna odległość od ogrzewacza wynosi dla obu punktów poboru 3 metry. Nie jest to optymalne rozwiązanie do używania przez dłuższy okres czasu, z uwagi na ograniczoną ilość wody, którą można podgrzać w danym momencie. W przypadku dwóch punktów o dużym zapotrzebowaniu na wodę (np. prysznic i zlewozmywak), bardziej optymalnym rozwiązaniem będzie montaż dwóch słabszych ogrzewaczy, zamiast jednego mocniejszego.
-
Ogrzewacz jest urządzeniem elektrycznym i ma kontakt z wodą, czy nie grozi mi porażenie prądem?
Rozwiń/Zwiń
Jedynym elementem elektrycznym, który ma styczność z wodą jest w ogrzewaczu grzałka, która jest izolowana od reszty komponentów obudową z tworzyw sztucznych. Nie ma więc żadnego ryzyka porażenia.
-
Czy ogrzewacz nadumywalkowy można zamontować pod umywalką?
Rozwiń/Zwiń
Nie zaleca się montażu ogrzewacza nadumywalkowego (ze zdjętą baterią) pod umywalką , ponieważ jest to urządzenie bezciśnieniowe.
-
Czy ogrzewacz podumywalkowy można zamontować nad umywalką?
Rozwiń/Zwiń
Tak, ogrzewacz może pracować jako ogrzewacz nadumywalkowy – po podłączeniu dedykowanej baterii.
-
Czy ogrzewacz trzeba zamocować do ściany?
Rozwiń/Zwiń
Oferujemy dwa rozwiązania :
1.podłączenie ogrzewacza z wykorzystaniem będącego w zestawie przyłącza do instalacji, bez konieczności montażu do ściany
2. podłączenie ogrzewacza bezpośrednio na wężykach giętkich dodatkowo mocując ogrzewacz do ściany używając dołączonego do zestawu wieszaka.
-
Dlaczego ciśnienie wody ciepłej spadło, temperatura wody znacząco wzrosła Lub odkręcając pokrętło ciepłej wody ogrzewacz nie załącza się – ciśnienie wody jest bardzo słabe. Odkręcając zimną wodę ciśnienie jest wyższe?
Rozwiń/Zwiń
Zaleca się montowanie filtrów przepływowych , które usuwają z wody zanieczyszczenia mechanicznych jak piasek, muł czy elementy korozji. Gromadzące się w ogrzewaczu zanieczyszczenia mogą doprowadzić do przepalenia grzałki
Zaleca się sprawdzenie baterii , perlatora i usunięcie zanieczyszczeń.
-
Czy ogrzewacz ma termostat?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacz nie posiada wbudowanego termostatu, temperaturę wody reguluje się przepływem wody. Mniejszy przepływ powoduje wyższą temperaturę wody, większy przepływ obniża temperaturę.
-
Przy jakim minimalnym ciśnieniu wody załącza się ogrzewacz ?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacz załącza się od ciśnienia około 0,8 atm . Maksymalne ciśnienie wody to 6 atm.
-
Jak podłączyć poszczególne przewody?
Rozwiń/Zwiń
230V:
Przewód żółto zielony PE - uziemienie
Niebieski – N - przewód zerowy
Brązowy - L - faza
400V:
przewód żółto zielony PE - uziemienie
Czarne przewody - fazy L1 i L2
-
Czy ogrzewacz może być montowany na rurze doprowadzającej ciepłą wodę z kotła, służyć jako urządzenie dogrzewające wodę?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacz Dafi służy do ogrzewania zimnej wody, nie posiada termostatu regulującego temperaturę wody. Jeśli do ogrzewacza trafi woda wstępnie podgrzana przez piec ,może to spowodować uszkodzenie podzespołów.
-
Co zrobić w przypadku awarii ogrzewacza?
Rozwiń/Zwiń
Należy zdemontować urządzenie i dostarczyć do najbliższego punktu serwisowego wraz z dowodem zakupu i kartą gwarancyjną, zgłosić reklamację w punkcie zakupu lub przesłać zgłoszenie na adres
[email protected]
-
Jak podłączyć ogrzewacz na 400V , jeśli ma on tylko 3 przewody?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacz ten należy podłączyć jedno fazowo, tak jak w przypadku modelu na 230V. Będzie to skutkowało mniejszą mocą, niż w przypadku podłączenia na 400V, jednak przy zachowaniu funkcjonalności.
Ogrzewacz podłączamy wykorzystując dwie fazy oraz przewód uziemiający
-
Co może być powodem wybijania bezpieczników ?
Rozwiń/Zwiń
Powodem wybijania zabezpieczeń może być podłączenie do instalacji elektrycznej zbyt dużej ilości urządzeń. Aby uniknąć jej przeciążenia, powinniśmy wiedzieć, że nie wolno włączać do prądu więcej urządzeń niż przewiduje nasz bezpiecznik. W przeciwnym razie odetnie on prąd, by chronić przewody przed przeciążeniem. Informacja na temat zabezpieczeń dostępna na stronie
www.dafi-heaters.com
-
Jaką długość ma przewód elektryczny dołączony do ogrzewacza?
Rozwiń/Zwiń
Długość przewodu elektrycznego ogrzewacza podumywalkowego i nadumywalkowego to 1,5 metra.
Ogrzewacz podumywalkowy ciśnieniowy nie posiada w zestawie przewodu. Zamiast tego ma zdejmowaną część, pod którą znajdują się styki do podłączenia przewodów. Umożliwia to zabudowę jak najbliżej ściany.
-
Czy potrzebuję osobnego bezpiecznika?
Rozwiń/Zwiń
Tak, wymagania odnośnie bezpieczników są dostępne na stronie
http://dafi-heaters.com/ w zakładce „produkty” oraz w naszych materiałach reklamowych.
-
Dlaczego mocniejsze modele ogrzewacza nie są wyposażone we wtyczkę?
Rozwiń/Zwiń
Na podstawie przepisów UE wtyczka przyłączeniowa może być dołączona do produktów, których maksymalny prąd znamionowy wynosi 16A. W przypadku mocniejszym modeli kabel jest zakończony przewodami, które należy podpiąć do instalacji elektrycznej.
-
Czy można zastosować wylewkę w tworzywa do baterii metalowej i wylewkę z metalu do baterii z tworzywa?
Rozwiń/Zwiń
Tak, niezależnie od użytego materiału, baterie posiadają tę samą średnicę gwintu.
-
Do ilu stopni można podgrzać wodę?
Rozwiń/Zwiń
Wszystkie ogrzewacze Dafi podgrzewają wodę do około 40-45oC
-
Woda jest cieplejsza latem i chłodniejsza zimą, czy to wada ogrzewacza?
Rozwiń/Zwiń
Nie, różnica w temperaturze wody pomiędzy sezonem letnim i zimowym jest zjawiskiem normalnym i wynika z różnicy w temperaturze wody wejściowej oraz możliwym wahaniom ciśnienia, które zdarzają się szczególnie w chłodniejszych porach roku.
-
Czy ogrzewacze są produkowane w Chinach?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacze Dafi są produkowane w fabryce firmy Formaster, mieszczącej się w Kielcach. Wszystkie etapy produkcji – od fazy projektowania, poprzez produkcję poszczególnych elementów, kończąc na montażu i pakowaniu – mają miejsce w Polsce. Do produkcji używamy wyłącznie wysokiej jakości tworzyw i materiałów z Europy.
-
Ile wynosi żywotność ogrzewacza?
Rozwiń/Zwiń
Gwarancja obejmuje pierwsze 3 lata użytkowania, jednak jak pokazują nasze badania i długoletnie doświadczenie, przeciętny ogrzewacz pracuje od 8 do 10 lat.
-
Czy grzałka i wnętrze nie ulegnie po pewnym czasie korozji?
Rozwiń/Zwiń
Ogrzewacze Dafi są wykonane głównie z tworzyw sztucznych, które nie korodują oraz nie wdają się w reakcje chemiczne z wodą. Jedynym elementem wykonanym ze stopu metali jest grzałka, zamknięta w obudowie. Nie ma więc ryzyka korozji i uszkodzenia z jej powodu elementów ogrzewacza. Grzałka jest elementem wymiennym.
-
Czy mogę korzystać z ogrzewacza zimą?
Rozwiń/Zwiń
Tak, pod warunkiem, że znajduje się w ogrzewanym pomieszczeniu.
-
Jak zabezpieczyć ogrzewacz na zimę w nieogrzewanym pomieszczeniu?
Rozwiń/Zwiń
Należy zamknąć dopływ wody do ogrzewacza i wydmuchać z wnętrza resztki wody. Zapobiegnie to zamarzaniu wody wewnątrz i w konsekwencji uszkodzeniu ogrzewacza lub zdemontować urządzenie.
-
Czy wystarczy zakręcić zawór wody, jeśli ogrzewacz stoi nie używany przez dłuższy czas?
Rozwiń/Zwiń
Zalecane jest przedmuchanie ogrzewacza w celu usunięcia z wnętrza wody, która mogłaby zamarznąć przy minusowych temperaturach i doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.
-
Ile wynosi gwarancja?
Rozwiń/Zwiń
Gwarancja to 3 lata od daty zakupu.
-
W jaki sposób zdjąć kurki z baterii?
Rozwiń/Zwiń
Przytrzymując korpus baterii, należy mocno pociągnąć za pokrętło – unikając szarpania.
-
Ogrzewacz nie podgrzewa wody, co może być przyczyną?
Rozwiń/Zwiń
W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy ciśnienie w sieci wodociągowej nie jest zbyt niskie do uruchomienia ogrzewacza. Następnie trzeba sprawdzić przewód zasilający oraz obudowę pod kątem wycieków. Zwrócić uwagę na to czy ogrzewacz jest zainstalowany z godnie z instrukcją. W celu uzyskania informacji najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta.
-
Co jest potrzebne do reklamacji?
Rozwiń/Zwiń
Dowód zakupu w postaci paragonu/faktury, zgłoszenie reklamacyjne oraz karta gwarancyjna.
-
Woda cieknie spod pokrętła
Rozwiń/Zwiń
Przyczyną mogą być głowice, na których osadzone są kurki. Należy sprawdzić i ewentualnie wymienić element.
-
Woda cieknie z połączenia pomiędzy baterią a ogrzewaczem
Rozwiń/Zwiń
Należy sprawdzić stan uszczelki a następnie dokręcić nakrętkę. Jeśli woda nadal cieknie - trzeba wymienić uszczelkę.
-
Woda z perlatora nie leje się równym strumieniem
Rozwiń/Zwiń
Przyczyną jest najprawdopodobniej osad wapienny i zanieczyszczenia w perlatorze. Należy wymienić element na nowy lub gruntownie wyczyścić.
-
Dlaczego ogrzewacz po załączeniu grzeje mocniej , po czym woda staje się chłodniejsza?
Rozwiń/Zwiń
Dzieje się tak dlatego , że zastana woda , która znajduje się w rurze jest cieplejsza niż ta , która dopływa do ogrzewacza po pewnym czasie.
-
Po czym poznać, jaką moc ma dany ogrzewacz?
Rozwiń/Zwiń
Oznaczenie dostępnych mocy zawsze można znaleźć na opakowaniu , lub tablicy znamionowej znajdującej się na ogrzewaczu.